Tortury koni argentyńskich zabijanych dla Europejczyków - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! Tortury koni argentyńskich zabijanych dla Europejczyków - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!

Tortury koni argentyńskich zabijanych dla Europejczyków

O ile Polska jest największym eksporterem koni na rzeź w UE, o tyle na świecie numerem jeden jest Argentyna, która podobnie jak Meksyk czy Brazylia masowo sprzedaje swoje konie na rzeź do Unii Europejskiej
Konie argentyńskie pochodzą z różnych źródeł, takich jak hodowle, szkółki jeździeckie, a także są brutalnie odławiane ze stad żyjących na wolności. Wszystkie zwożone są do skupów na południu kraju, nie zważając na ich stan, kondycję czy obrażenia. Ludzie pracujący w skupach koni obchodzą się ze zwierzętami w sposób szczególnie brutalny, same ośrodki, bardzo prymitywne w swej formie, nie są przystosowane do przetrzymywania koni.
Belgijska organizacja Gaia (www.gaia.be) opublikowała film nakręcony w Argentynie, który przedstawia cały proceder « przemysłu końskiego mięsa ». Film jest bardzo drastyczny, pokazuje całą prawdę, od brutalnego odławiania koni, po znęcanie się nad nimi w punktach skupu gdzie są bite, przewracane, gryzione przez psy, wypala się im znaki, razi prądem, ładuje na ciężarówkę nieprzystosowaną do transportu koni bez trapu czy przegród, wreszcie gdzie transportuje się ponad 1500 km do rzeźni bez postoju, picia ani jedzenia na śmierć w rzeźni, której oczekują bite i rażone prądem w kolejce patrząc na śmierć swych współtowarzyszy. W filmie widać ponadto ciężko okaleczone konie : z oderwanymi nogami, otwartymi ranami, infekcjami, widać także, że sceny maltretowania koni obserwują dzieci.
Mięso koni jest następnie eksportowane do UE, głównie do krajów Beneluksu. Mięso koni argentyńskich – lecz tak jak wspominaliśmy, dokładnie podobny los spotyka także konie brazylijskie czy meksykańskie – można bez problemu dostać w supermarketach w Belgii czy w Luksemburgu.
Organizacja Gaia apeluje do belgijskich supermarketów o nie sprowadzanie mięsa koni argentyńskich do Belgii.
UE nie reguluje kwestii dobrostanu zwierząt, których mięso importuje. Konsumenci często nie mają pojęcia (albo nie chcą wiedzieć), że za tak zwanym « zdrowym mięsem » stoi okrucieństwo.
Viva od początku swej działalności opowiada się za zakończeniem rzezi koni, lecz aby ta mogła nastąpić, musi także dokonać się zmiana w świadomości ludzi, szczególnie w krajach wysokiej konsumpcji. Apelujemy do Was o upowszechnianie tego filmu oraz idei poszanowania godności koni, które wcale nie muszą być zwierzętami rzeźnymi.
Film w wersji angielskiej:
http://www.youtube.com/watch?v=sNsS2Vza5j0&feature=related
francuskiej:
http://www.youtube.com/watch?v=1vEN13SUbHs&feature=player_embedded
niderlandzkiej:
http://www.youtube.com/watch?v=KOksHSgfLvU&feature=related

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.