Wojtek i Czara w Vivie :) - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! Wojtek i Czara w Vivie :) - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!

Wojtek i Czara w Vivie :)

Wojtek przyjechał do nas w poniedziałek. Jego stan był bardzo zły. Wezwaliśmy dwóch weterynarzy, którzy natychmiast zaczęli działać.Wojtek od razu dostał antybiotyk i steryd oraz kroplówkę z glukozy i wapno. Po kilku godzinach dostał kolejną kroplówkę nawadniającą, uzupełnioną w mikroelementy. Od poniedziałku kuracja ntybiotykowa jest kontynuowana, otrzymuje również leki przeciwbólowe oraz rozrzedzające wydzielinę z oskrzeli. Wojtek ma zapalenie oskrzeli, organizm wyniszczony latami ciężkiej pracy oraz zanik mięśni. W środę położył się i nie potrafił sam wstać. Dzięki pomocy sąsiadów udało nam się go postawić (do podniesienia potrzebne były prześcieradła i ciągnik). Rokowania nie są najlepsze, ale nie poddajemy się. Niestety istnieje prawdopodobieństwo, że Wojtek ma zakażenie krwi – krew została dzisiaj pobrana i oddana do laboratorium. Czekamy na wyniki. W środę do Wojtka dołączyła Czara. Czara jest niesamowitym i pokracznym łobuzem. Przyjechała do nas z zapaleniem dróg oddechowych, ale dzięki antybiotykom jest już coraz lepiej. Ma powiększoną przepuklinę, która wymaga ingerencji chirurgicznej. Odrobaczyliśmy ją i planujemy dla niej wizytę kowala w przyszłym tygodniu. Czara od razu jak tylko zobaczyła Wojtka zaczęła go pieszczotliwie iskać. Zaczepia go i wyciąga głowę na jego połowę stajni, żeby sprawdzić czy przypadkiem nie dostał czegoś smaczniejszego do jedzenia 🙂

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.