Rosa - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! Rosa - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!
Rosa

Rosa

Rosa znalazła kochający dom adopcyjny w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego razem z dwoma innymi podopiecznymi fundacji.
Imię: Rosa
Wiek: 18
Płeć: Kobyłka
 
Historia, stan zdrowia i ogólne informacje: Roska pochodzi ze stadniny państwowej, w której sprawdzała się jako klacz rozpłodowa. Jednak, gdy zaczęła mieć problemy z nogami, zadecydowano, że nie jest juz potrzebna i została przez nas wykupiona jako koń rzeźny. Koń trafił do nas w bardzo złym stanie, przez zaniedbanie miała rzekomego raka kopyt, zwyrodnienia w stawach i pękniętą kość w zadniej nodze. Po długotrwałym leczeniu i dwóch pobytach w szpitalach, koń wymaga jedynie regularnego rozczyszczania kopyt i codziennego wychodzenia na padok, w celu rozruszania w naturalny sposób nóg. Pod siodłem, może jedynie od czasu do czasu chodzić na spokojne, ” stępo-kłusowe” spacerki. Nie do końca leży to w jej temperamęcie, gdyż Roska to bardzo energiczna klaczka, która co chwilę zakochuje się w innym koniu, za którym zdarza jej się nawet przeskakiwać przez płoty:) Mimo swojego gorącego temperamentu, jest też bardzo czuła i kochana, uwielbia ludzi, kocha sie przytulać i szukać przysmaków w kieszeniach wszystkich, którzy przyciągnięci jej niesamowitą urodą podejdą wystarczająco blisko. Warto wspomnieć, że Roska jest nasza gwiazdą i trafiła na okładkę naszego tegorocznego kalendarza, na której pozuje z Michałem Pirógiem 🙂

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.