Sonja i Silke są już w Pigży! - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! Sonja i Silke są już w Pigży! - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!
Sonja i Silke są już w Pigży!

Sonja i Silke są już w Pigży!


Dziewczyny przyjechały do nas razem i razem trzymają się na padoku. Obserwują inne konie z zajętego przez siebie miejsca na skraju wybiegu. Są bardzo łagodne ale też jeszcze trochę nieufne. W tym tygodniu przyjedzie nasz weterynarz  – wtedy dowiemy się jaka naprawdę jest ich kondycja.
Dziękujemy Wam, bo dzięki Waszej dobroci Silke i Sonja żyją! Gdyby potrafiły, pewnie same by to powiedziały 😉
Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się o niepewnym losie Silke i Sonji. Przyjechały do Polski z Niemiec. Cena była przystępna, a konie młode i piękne jak z obrazka. Aktualny właściciel kupił je więc w ciemno – wierząc, że to niebywała okazja.
Kiedy przyjechały na miejsce nabywca bardzo się zdziwił. Konie owszem, te same – dokumenty się zgadzają, ale ich stan zdrowia i wygląd przeraziły nowego właściciela. Nie na takie konie czekał! Chciał je zwrócić ale pośrednik zniknął i nie odbiera telefonu. Żeby nie stracić na zakupie zbyt wiele – natychmiast postanowił sprzedać je dalej. Nie dając im czasu na poprawę kondycji…
Kilka dni temu zobowiązaliśmy się, że wykupimy Silke. Właściciel zapewniał nas wtedy, że Sonia znajdzie nowy dom. Okazało się jednak, że jedyny zainteresowany zrezygnował. Teraz Sonja czeka na transport do rzeźni. Handlarz ma po nią przyjechać za parę tygodni.
Zapewnimy Silke bezpieczeństwo w naszej stajni i dlatego chcielibyśmy również zabrać do siebie Sonje. Akcja ratowania Silke trwa – teraz rozpoczynamy również akcję dla Sonji. Klacze pochodzą z tej samej hodowli – są jak siostry. Sonja jest bardzo dostojna, ale czuje, że coś jej zagraża – jest bardzo niespokojna. Cały czas kręci się nerwowo w boksie. W jej oczach widać rezygnację i strach.
Jeśli do 12 lipca uzbieramy 2900 złotych – ocalimy życie Sonji. Prosimy – włączcie się do naszej akcji i pomóżcie nam uratować Sonję. Każde końskie życie jest warte zachodu. Razem uratowaliśmy wiele koni – Sonja może być jednym z nich!
Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc! Prosimy o wpłaty na konto zbiórkowe.
https://www.ratujkonie.pl/numery-kont/
Więcej informacji można znaleźć pod numerami telefonów:
biuro 22 349 97 74
Iwona 797 649 508
Dominika 797 649 509
 

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.