Transporty na rzeź - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! Transporty na rzeź - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!

Transporty na rzeź

Transporty żywych koni na rzeź są smutną rzeczywistością współczesnego świata. Konie, których ze względów kulturowych nie jada się w krajach takich jak Polska, Litwa, Wielka Brytania, Hiszpania czy Rumunia, sprzedaje się na rzeź do krajów o wysokiej konsumpcji koniny. W Unii Europejskiej są to głównie Włochy, ale też Belgia, Francja czy Niderlandy.
Włochy importują żywe konie nie tylko z krajów Europy Środkowej i Wschodniej w tym Rosji, ale też na przykład z Ameryki Południowej. Konie płyną około 3 tygodni statkami z Argentyny do Włoch w dramatycznych warunkach, by po zejściu na ląd być przetransportowane do włoskich rzeźni. W krajach Beneluksu zaś można bez problemów znaleźć w supermarketach koninę importowaną z Brazylii (!). Jakkolwiek napis na opakowaniu informuje, że „koń został zabity na miejscu”, ponad wszelką wątpliwość należy przypuszczać, że w tak dużym kraju jak Brazylia, konie te musiały być do rzeźni przetransportowane na długich dystansach.
Trasy gehenny koni są zatem bardzo zróżnicowane, nierzadko wiodą przez kilka krajów, a nawet kontynentów. Transportami na terenie Unii Europejskiej zainteresowała się kilka lat temu Komisja Europejska (więcej w zakładce „Prawo”). Niestety, rzeczywistość pokazuje, że tej kwestii nie da się uregulować (więcej w zakładce „Raporty”), a najlepszym rozwiązaniem jest całkowity zakaz transportów koni na rzeź, a docelowo zakaz zabijania koni do celów konsumpcyjnych. 
Naszymi akcjami chcemy udowodnić, że transporty długodystansowe koni na rzeź są niepotrzebnym i nieuzasadnionym, niegodnym współczesnego świata procederem. Pomóż nam go obalić! (więcej na: Jak możesz pomóc?)

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.